Makijaż wieczorowy
250 zł
Kiedy wybierasz się na bal, studniówkę, sylwestra czy imprezę zaproponuje Ci wykonanie makijażu wieczorowego. Jego kształt będzie oczywiście indywidualnie dobrany do Twojej urody oraz stylizacji. Podobnie będzie z zastosowanymi kosmetykami, które muszą odpowiadać na potrzeby Twojej skóry. Zazwyczaj jest to makijaż o przedłużonej trwałości, przy którym pozwalamy sobie na bardziej wyrazisty rysunek, kolory, mocniej akcentujemy naszą urodę, aplikujemy sztuczne rzęsy – ale nie są to reguły i wyznaczniki, dostosowujemy makijaż wieczorowy do Twoich indywidualnych preferencji. W końcu każda z nas jest inna i pojęcie makijażu wieczorowego jest względne. Aby nasza komunikacja podczas przygotowywania makijażu była łatwiejsza i abym mogła się sprawdzić oraz trafić w Twój gust, możesz przygotować zdjęcia inspiracji makijażu, stylizacji, fryzury, pokazać swoje ulubione kolory. Możesz także zdać się na mnie, jeśli nie masz wizji makijażu. Podczas przygotowywania makijażu zadaje wiele pytań aby poznać Twoje oczekiwania, oto przykładowe:
- Czy Twoja skóra jest sucha czy ma tendencję do przetłuszczania?
- Jaki makijaż lubisz najbardziej?
- W jakim makijażu czujesz się najlepiej?
- Czy lubisz aby podkład był bardziej kryjący, czy jeśli nie ma potrzeby krycia to wybieramy lżejszy?
- Co lubisz akcentować w makijażu?
- Jakich kolorów unikać, a po jakie Ty sięgasz najchętniej?
- Czy masz kosmetyk kolorowy do poprawek ust?
Podobnie jak w przypadku innych makijaży na różne okazje, bardzo proszę i zwracam uwagę na staranne i odpowiednie przygotowanie skóry. Jest to bardzo ważny czynnik, który zaważy na trwałości makijażu, dobrym wyglądzie skóry oraz nie sprawi dyskomfortu. Poniżej ważne informacje, proszę zapoznaj się z nimi.
Jak przygotować twarz i dekolt do makijażu?
- Dzień przed makijażem należy wykonać peeling i maskę nawilżającą. Jeżeli borykamy się z problemami skórnymi, przesuszeniem, nadmiernym przetłuszczaniem, niedoskonałościami, zaleca się szczególną pielęgnację odpowiednio dobraną do potrzeb skóry. Warto także korzystać przed makijażem z dedykowanych zabiegów kosmetycznych, które bardzo wspomagają domową pielęgnację.
- W dniu umówionej wizyty nie wykonujemy makijażu. Przychodzimy z oczyszczoną i umytą buzią, stosujemy tonik i lekki krem jak co dzień.
- Przed przystąpieniem do makijażu, przygotowuję ją odpowiednio w zależności od indywidualnych potrzeb.
- Podczas przygotowania skóry rozmawiamy o potrzebach klientki, problemach jakie mogą zaistnieć, kształcie makijażu i upodobaniach. Warto wtedy poinformować o ewentualnych alergiach, problemie łzawiących i wrażliwych oczu, przeciwwskazaniach medycznych, problemach skórnych itp.
Co zrobić aby makijaż był bardziej trwały?
- Trwałość makijażu w bardzo dużym stopniu zależy od codziennej pielęgnacji skóry, którą dostosowujemy indywidualnie do jej potrzeb. Pamiętajmy o konsekwencji i wprowadzeniu dobrych nawyków: codzienne oczyszczanie z zanieczyszczeń, mycie kosmetykiem myjącym i wodą, stosowanie toniku oraz kremu, serum czy innych preparatów zamykających etap pielęgnacji. Pamiętajmy o tej rutynie przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dodatkowo warto wdrożyć peelingi kilka razy w tygodniu i maski pielęgnacyjne w zależności od potrzeb skóry, które uzupełnią codzienną pielęgnację oraz pozwolą kosmetykom lepiej działać na naszą skórę. Przy większych problemach skórnych warto korzystać z pomocy specjalistów z dziedziny kosmetologii, aby pomogli we właściwy sposób zadbać o cerę.
- Warto zaopatrzyć się w bibułki matujące do ewentualnych poprawek makijażu. Pozwolą one na szybkie pozbycie się nadmiaru wilgoci na skórze oraz przedłużą trwałość makijażu. Pamiętajmy aby kontrolować makijaż po jakimś czasie od jego wykonania zwłaszcza w przypadku skóry z tendencją do przetłuszczania. Matowienie bibułkami matującymi sprawi, że będzie on wyglądał estetycznie i świeżo, nie zwarzy się, przedłużymy jego trwałość. Pamiętajmy aby na przetłuszczoną czy spoconą skórę nie nakładać pudru! Pogorszymy w ten sposób wygląd makijażu i straci on swoją trwałość.
- W przypadku konieczności ewentualnych poprawek makijażu, np. z powodu otarć mechanicznych, także stosujemy w pierwszej kolejności bibułki matujące, a następnie dokonujemy poprawek na suchym makijażu.
- Usta są najmniej trwałym elementem makijażu, dlatego warto przygotować sobie kosmetyk kolorowy do ewentualnych poprawek, zwłaszcza po spożyciu posiłku lub napoju. Zdarza się, że zła kondycja ust nie pozwala na zastosowanie kosmetyków o przedłużonej trwałości, dlatego warto pamiętać także o ich pielęgnacji i nawilżeniu. Dzięki temu usta będą lepiej wyglądały w makijażu, nie będziemy odczuwać dyskomfortu wywołanego nałożeniem kosmetyku kolorowego.