Makijaż dzienny
od 120 zł
Lekki, minimalistyczny i rozświetlający makijaż, który wyrówna koloryt, poprawi wygląd skóry, naturalnie podkreśli usta oraz oprawę oka – brwi i rzęsy, delikatnie wymodeluje twarz.
Makijaż jest minimalnie odczuwalny na skórze, dzięki zastosowaniu lekkiego, mineralnego podkładu oraz pudru, co daje efekt zdrowo wyglądającej i rozświetlonej cery. Twarz jest lekko wymodelowana brązerem, policzki muśnięte różem. Powieki i skronie rozświetlone. Linia rzęs zostaje przydymiona cieniem, rzęsy wytuszowane, a brwi podkreślone lekkim rysunkiem.
Twarz zostaje uprzednio oczyszczona z zanieczyszczeń odpowiednim kosmetykiem, nawilżona i przygotowana z zastosowaniem odpowiedniego dla jej potrzeb kosmetyku.
Jest to typowo dzienny makijaż, zaliczam do niego szybką korektę makijażową oraz makeup no makeup. Sprawdzi się przy zdjęciach do dokumentów, na formalnych spotkaniach, będzie odpowiedni dla bardzo młodej jak i dojrzałej cery, zwłaszcza tych osób, które nigdy się nie malują i u których z jakiś względów nie ma możliwości wykonania pełnego, profesjonalnego makijażu (np. alergie, bardzo wrażliwe i łzawiące oczy, wiek, względy medyczne, inne przeciwwskazania).
Jak przygotować twarz do dziennego makijażu?
- Dzień przed makijażem należy wykonać peeling i maskę nawilżającą. Jeżeli borykamy się z problemami skórnymi, przesuszeniem, nadmiernym przetłuszczaniem, niedoskonałościami, zaleca się szczególną pielęgnację odpowiednio dobraną do potrzeb skóry.
- W dniu umówionej wizyty nie wykonujemy makijażu. Przychodzimy z oczyszczoną i umytą buzią, stosujemy tonik i krem jak co dzień.
- Przed przystąpieniem do makijażu, przygotowuję ją odpowiednio w zależności od indywidualnych potrzeb.
- Podczas przygotowania skóry rozmawiamy o potrzebach klientki, problemach jakie mogą zaistnieć, kształcie makijażu i upodobaniach. Warto wtedy poinformować o ewentualnych alergiach, problemie łzawiących i wrażliwych oczu, przeciwwskazaniach medycznych, problemach skórnych itp.
Co zrobić aby makijaż był bardziej trwały?
- Trwałość makijażu w bardzo dużym stopniu zależy od codziennej pielęgnacji skóry, którą dostosowujemy indywidualnie do jej potrzeb. Pamiętajmy o konsekwencji i wprowadzeniu dobrych nawyków: codzienne oczyszczanie z zanieczyszczeń, mycie kosmetykiem myjącym i wodą, stosowanie toniku oraz kremu, serum czy innych preparatów zamykających etap pielęgnacji. Pamiętajmy o tej rutynie przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dodatkowo warto wdrożyć peelingi kilka razy w tygodniu i maski pielęgnacyjne w zależności od potrzeb skóry, które uzupełnią codzienną pielęgnację oraz pozwolą kosmetykom lepiej działać na naszą skórę. Przy większych problemach skórnych warto korzystać z pomocy specjalistów, aby pomogli we właściwy sposób zadbać o cerę.
- Warto zaopatrzyć się w bibułki matujące do ewentualnych poprawek makijażu. Pozwolą one na szybkie pozbycie się nadmiaru wilgoci na skórze oraz przedłużą trwałość makijażu. Pamiętajmy aby kontrolować makijaż po jakimś czasie od jego wykonania zwłaszcza w przypadku skóry z tendencją do przetłuszczania. Matowienie bibułkami matującymi sprawi, że będzie on wyglądał estetycznie i świeżo, nie zwarzy się, przedłużymy jego trwałość. Pamiętajmy aby na przetłuszczoną czy spoconą skórę nie nakładać pudru! Pogorszymy w ten sposób wygląd makijażu i straci on swoją trwałość.
- W przypadku konieczności ewentualnych poprawek makijażu, np. z powodu otarć mechanicznych, także stosujemy w pierwszej kolejności bibułki matujące, a następnie dokonujemy poprawek na suchym makijażu.
- Usta są najmniej trwałym elementem makijażu, dlatego warto przygotować sobie kosmetyk kolorowy do ewentualnych poprawek, zwłaszcza po spożyciu posiłku lub napoju. Zdarza się, że zła kondycja ust nie pozwala na zastosowanie kosmetyków o przedłużonej trwałości, dlatego warto pamiętać także o ich pielęgnacji i nawilżeniu. Dzięki temu usta będą lepiej wyglądały w makijażu, nie będziemy odczuwać dyskomfortu wywołanego nałożeniem kosmetyku kolorowego.